Szkoła RPG makera XP

Chcesz stworzyć własną grę? Teraz masz okazję! www.rpgmaker.pl Z tamtąd ściągniecie RPG makera


#1 2006-08-28 10:31:43

MALWIN

Mistrz

9912212
Skąd: Będzin/Grodziec
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 83
Punktów :   

Przełączniki i ich wpływ na grę

W rpg makerze ciężko wam będzie zrobić jakąkolwiek grę bez użycia przełączników.
Jakby tu opisać jego działanie... Przełącznik to coś w rodzaju przycisku lub dźwigni. Może być ON albo OFF.
Gdy zaczynamy grę wszystkie przełączniki są ustawione na OFF. Najfajniejsze jest jednak to, że gdy potrafimy użuwać przełączników (A wierzcie mi, że to nie jest trudne) Możemy znacznie powyższyć poziom naszych gier. Teraz jednak pora na praktykę

Otwórzciew rpgmakerze jakiś projekt. Zróbcie nowe zdarzenie. Dajcie mu dowolną grafikę. Teraz w poleceniu zdarzenia wybieracie wiadomość. Niech gość mówi coś w rodzaju "zgubiłem plecak. Co ja teraz zrobie" Warunek startu zdarzenia ustawcie na nac. przycisku lub dotknięcie boh. Resztę róbcie jak chcecie. Teraz znowy wchodzimy do poleceń zdarzenia i naciskamy Zmień przełącznik. Wyskoczyło nam niewielkie okienko. W wybierz przełącznik naci skamy przełącznik (Trudne do przewidzenia i listę. Wyskoczy nam długa, ale pusta lista przełączników. Wybierzcie pierwszy przełącznik (Jeśli Jest tam coś napisane skasujcie to) i w nazwie wpiszcie co chcecie (ja naprzykład napiszę "plecak"). Teraz wracamy do opcji przełączników i ustawiamy operacje przełącznika na ON. Wracamy do opcji zdarzenia. Teraz tworzymy nową stronę i ustawiamy wszystko (poza poleceniami zdarzenia) na takie jak było.Zanim jednak napiszemy polecenia zdarzenia w warunkach zdarzenia ma być, że przełącznik 1(plecak) jest ON. Teraz w poleceniach nowa wiadomość np. "daj mi spokój! muszę szukać plecaka" Zapisujemy zdarzenie i rozpoczynamy grę.

Teraz gdy totkniemy gościa mówi nam, że zgubił plecak, a gdy dotkniemy go drugi raz prosi byśmy dali mu spokój!

Oczywiście to tylko część tego co potrafi przełącznik. Więcej dopisze później.
Cześć

Offline

 

#2 2006-09-17 13:23:07

MALWIN

Mistrz

9912212
Skąd: Będzin/Grodziec
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 83
Punktów :   

Re: Przełączniki i ich wpływ na grę

Kaskader prosił bym dodał pare screenów. Na pewno niedługo pojawi się ich więcej

http://img82.imageshack.us/img82/3204/poradapq4.gif
1-Tutaj można wywołać listę przełączników
2-Operacja przełącznika ON OFF
3- Nie pytajcie mnie co to jest bo nie wiem

Offline

 

#3 2006-09-17 16:29:52

kaskader

Uczeń

Zarejestrowany: 2006-09-14
Posty: 7
Punktów :   

Re: Przełączniki i ich wpływ na grę

dobra juz wim ale jak sprawic zeby potwor mial tyle i tyle zycia itd ???

Offline

 

#4 2006-09-17 20:23:47

MALWIN

Mistrz

9912212
Skąd: Będzin/Grodziec
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 83
Punktów :   

Re: Przełączniki i ich wpływ na grę

Napisze o tym.

Offline

 

#5 2009-07-21 20:52:51

Moka16

Uczeń

Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: Przełączniki i ich wpływ na grę

Dlaczego te forum pada a tak bardzo bym się chciał nauczyć RPG MAKERA ;(

Offline

 

#6 2009-08-01 15:06:17

fipciu

Uczeń

Zarejestrowany: 2009-08-01
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przełączniki i ich wpływ na grę

Wchodzisz w zakładkę potwory wybierasz jakiego chcesz i po prostu ustawiasz

Offline

 

#7 2009-11-10 10:52:41

DomonX

Uczeń

Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 38
Punktów :   -1 

Re: Przełączniki i ich wpływ na grę

bierzesz w data wybierasz enemies potem dajesz maxhp na jakie chcesz  a te przełączniki to juz kapuje thx tera zrobie gre ZENEK wpisze cie w napisy końcowe

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews.com Jan Thiel Garden Apartement