Szkoła RPG makera XP

Chcesz stworzyć własną grę? Teraz masz okazję! www.rpgmaker.pl Z tamtąd ściągniecie RPG makera


#1 2010-12-02 02:20:28

Neko

Uczeń

Zarejestrowany: 2010-12-02
Posty: 1
Punktów :   

Septerra Core Dream About the Past

Witam
Po 8 miesiącach gra w końcu skończona.
Jest to kontynuacja gry Septerra Core Legacy of the Creator

LINK DO GRY: wersja 1.4 z usuniętymi wszystkimi bugami (gra nie wymaga zainstalowania programu rpg maker xp)
http://www.mediafire.com/download/n4cnr … 1.4%29.exe

OFICJALNA STRONA:
http://septerracore2.manifo.com/

Fabuła
W oryginalnej pierwszej części poznajemy świat Septerry składający się z 7 powłok, a każda zamieszkana przez ludzi i zwierzęta. Główny przeciwnik - Doskias - chce je połączyć, by poznać sekret mocy dawno ukrytej przez stwórcę. Cel zostaje przez niego osiągnięty, przy okazji zabijając wielu ludzi.
W mojej części gra zaczyna się 3 lata po fakcie. Osobnik, o imieniu Nergal (gdyby co, nie jestem fanem tego muzyka znanego wszystkim) , chce zemścić się za wszystkie krzywdy, które wyrządził Doskias. Zawiera pakt z demonem Draxxem, dostając moc i przy okazji obiecając mu zdobycie kamienia, dzięki któremu Draxx będzie wolny. Dzięki mocy, którą otrzymał od Draxxa, udaje mu się zdobyć niesamowicie silną broń, która powoduje wielki wybuch i ponowne oddzielenie wszystkich powłok. Skutkiem będzie niekontrolowany ruch powłok, co doprowadzi do ich zderzenia i okrycia się ciemnością. Spowoduje to powstanie wielkiej armii nieumarłych. Musisz powstrzymać katastrofę. Co będzie dalej trzeba już się samemu przekonać.
Gra posiada 2 zakończenia. W pewnym momencie będziesz mieć wybór, i ty decydujesz, którą drogę wybierasz.

Grywalność
Masz do wyboru 10 postaci. W 1 części było 9, w mojej Doskias przechodzi na dobrą stronę i walczy razem z tobą. System walki został urozmaicony o skrypt Real time battle i inne dodatki.

Grafika:
Grafika w 80% jest niestandardowa. Czemu tylko w 80%? Po prostu jak czegoś brakowało, to niestety musiałem użyć standardu.

Muzyka:
100% niestandardowa. Oryginalne utwory i dźwięk z oryginału gry + parę innych utworów.

Wymagania:
Niestety gra posiada większe wymagania systemowe niż sam rpg maker xp. Zalecane minimum to:
- 1.5 GHz
- 512 MB RAM
- 220 MB wolnych na dysku
Oczywiście mając niższe parametry gra pójdzie, ale będzie się strasznie zacinać.
By gra chodziła 100% płynnie należy mieć:
- 2 GHz
- 800 MB RAM
- 220 MB wolnych na dysku

Żeby nie pojawiły się komentarze typu "zapewne 95% twojej gry to muzyka, dlatego tyle zajmuje", poniżej rozpisałem ile zajmują poszczególne foldery:
- grafika 89 MB
- audio 121 MB (58 MB muzyka, 63 MB dźwięki)
- dane 10 MB

Przyciski dodatkowe:
W trakcie gry należy używać dodatkowe przyciski:
- Z - włącza okno zmiany drużyny
- A - włącza mapę
- S - wyłącza mapę
- Q - miejsce na wpisanie kodu
- F12 - pauza

Kod:
W grze jest jeden kod. Na powłoce trzeciej jest do niego podpowiedź. Dodam, że użyte są tylko drukowane litery bez spacji. By odgadnąć kod, wystarczy podstawowa znajomość angielskiego.

Podziękowania:
W creditsach umieściłem podziękowania, ale chcę raz jeszcze na forum podziękować dwóm osobom, które zrobiły dla mnie bardzo dużo. Są to Żbix (stworzył dużą ilość charsetów) i Sabikku (stworzył i pomógł przy skryptach).

Skrypty:
- Wzrost obrony wraz ze zdobytym levelem
- Caterpillar
- Paski życia i źródła
- Nowe menu
- Battle ikony
- Pauza
- Easy party switcher
- Zmienianie rozmiaru charsetów
- Real time active battle
i parę zmian w już istniejących skryptach.

Jeżeli plik będzie już nieaktywny proszę dać znać. Jednak będę co pewien czas sprawdzać możliwość ściągnięcia gry i będę ją uploadował w razie potrzeby.

5 Screenów
http://img89.imageshack.us/gal.php?g=mapawiata.jpg

Ostatnio edytowany przez Neko (2013-07-09 00:41:00)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa mapa fotowoltaiki